Özel Kütahya Hastanesi Lansmanı Yapıldı

Özel Kütahya Hastanesi Lansmanı Yapıldı

Tavşanlı’da Fuhuş Operasyonunda 21 Kişi Gözaltına Alındı

Tavşanlı’da Fuhuş Operasyonunda 21 Kişi Gözaltına Alındı

KütahyaSpor’dan Olağan Genel Kurul İlanı

KütahyaSpor’dan Olağan Genel Kurul İlanı

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Vefatının 743. Yılında Mevlana Anıldı

Vefatının 743. Yılında Mevlana Anıldı

Tavşanlı’da Trafiği Rahatlatacak Proje
Tavşanlı’da Trafiği Rahatlatacak Proje

Tavşanlı Belediyesi şehir merkezinde trafik akışını rahatlatmak adına önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle yayaların işlek cadde ve ara sokaklarda rahatlıkla alış verişini yapması, şehir merkezinde gezinmesini ön gören projede araç sürücülerinin de 300 – 500 metre yürüyüş mesafesinde işlerini görebilmeleri ön görülüyor. Bu bağlamda Başkan Mustafa Güler, özel bir firmanın yöneticisi ve aynı zamanda […]

Tavşanlı Belediyesi şehir merkezinde trafik akışını rahatlatmak adına önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle yayaların işlek cadde ve ara sokaklarda rahatlıkla alış verişini yapması, şehir merkezinde gezinmesini ön gören projede araç sürücülerinin de 300 – 500 metre yürüyüş mesafesinde işlerini görebilmeleri ön görülüyor.


Bu bağlamda Başkan Mustafa Güler, özel bir firmanın yöneticisi ve aynı zamanda bir dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Daire Başkanlığında görev yapan trafik uzmanı Fatih Ayan ile bir araya geldi. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, trafik uzmanı Fatih Ayan ve Zabıta Trafik Şefi Kenan Karaya ile şehir merkezi için hazırlanan proje üzerinde fikir alış verişinde bulunarak projenin karayolları tarafından ihale edilen araç üst geçit projesiyle entegre edilmesinin talimatını verdi.


Proje genel anlamda daha önce ön görülen yayalaştırma çalışmalarıyla birlikte, Kuruçay ve Emet kavşaklarına yapılacak olan araç üst geçit projesini, şehrin giriş ve çıkış noktalarını, bu bölgelerdeki caddelerin trafik yönlerini ve trafik yoğunluklarını planlamayı öngörüyor.


Toplantı sonrasında değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler “Trafik konusunda ilçemizin ana caddeleri ve işlek bölgelerini rahatlatmak adına proje hazırlıyoruz.
Trafik uzmanımız Fatih beyle hazırlanan taslak proje üzerinde istişarelerde bulunduk. Bilindiği üzere Kuruçay ve Emet kavşaklarına trafik üst geçidi yapılacak. Bizde şehir merkezi için hazırlanan taslak projenin bu çalışmaya entegre edilmesini istedik. İlerleyen günlerde hem şehir merkezinin hem de araç geçişinin yoğun olduğu caddelerin analizini netleştireceğiz. Burada amacımız Tavşanlı şehir merkezini araç yoğunluğundan kurtarmak, trafik akışını sağlıklı bir sisteme kavuşturmaktır. Projemizi hazırlarken özellikle esnafımızı ve yayaları düşünerek hareket edeceğiz. Bu arada otopark düzenlemelerini de elden geçirmiş olacağız. Diğer taraftan çevre yolu üzerine yapılacak araç üst geçitleriyle birlikte ilçeye giriş ve çıkış noktaları da önem kazandı. Bu alanlarda ön görülecek yoğunluğu dikkate alarak yeni kararlar alacağız. Yaptığımız istişareler sonucu trafik uzmanımız Fatih Ayan beyin ekibiyle birlikte tekrar konuyu incelemelerini ve bizi bilgilendirmelerini istedik. Aralık ayı içerisinde ikinci bir toplantı yaparak çalışmalarımızı sağlıklı bir zemine oturtacak, alacağımız tedbirleri de vatandaşlarımıza duyuracağız” diye konuştu.

Kaynak; Tavşanlı Belediyesi

  • Yorumla

ANKET

Battı - Çıktı Projesinden Memnunmusunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz