Özel Kütahya Hastanesi Lansmanı Yapıldı

Özel Kütahya Hastanesi Lansmanı Yapıldı

Tavşanlı’da Fuhuş Operasyonunda 21 Kişi Gözaltına Alındı

Tavşanlı’da Fuhuş Operasyonunda 21 Kişi Gözaltına Alındı

KütahyaSpor’dan Olağan Genel Kurul İlanı

KütahyaSpor’dan Olağan Genel Kurul İlanı

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Vefatının 743. Yılında Mevlana Anıldı

Vefatının 743. Yılında Mevlana Anıldı

Kütahya’da Doktor Adayları Beyaz Gömlek Giydi
  • Ana Sayfa » Kütahya
  • 26 Kasım 2016 - 11:07:41
Kütahya’da Doktor Adayları Beyaz Gömlek Giydi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi’nde bu yıl eğitime başlayan 90 öğrenci düzenlenen törenle beyaz önlük giydi. Dumlupınar Üniversitesi’nin her yıl geleneksel olarak Tıp Fakültesi’nde eğitim görmeye başlayan öğrenciler için düzenlediği Beyaz Önlük Giyme Töreni, DPÜ Tıp Fakültesi’nde yapıldı. DPÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural açılış konuşmasını sunum eşliğinde yaptı. Vural renkli […]

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi’nde bu yıl eğitime başlayan 90 öğrenci düzenlenen törenle beyaz önlük giydi.

Dumlupınar Üniversitesi’nin her yıl geleneksel olarak Tıp Fakültesi’nde eğitim görmeye başlayan öğrenciler için düzenlediği Beyaz Önlük Giyme Töreni, DPÜ Tıp Fakültesi’nde yapıldı.

DPÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural açılış konuşmasını sunum eşliğinde yaptı. Vural renkli sunumunda tıp eğitimi, öğrencilerin eğitim ve meslek hayatlarında karşılaşacağı zorluklar hakkında bilgiler verdi, iyi bir doktorda bulunması gereken nitelikleri anlattı. Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, tıp eğitiminin aynı zamanda liderlik eğitimi olduğunu söyledi.

Doktorların hastalarla iyi bir iletişim kurması gerektiğini ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Hastalarla iletişimde doktorların yaklaşımı yani sizlerin yaklaşımı çok önemli. Tedavi olmaya gelenlerin stresini sıkıntılarını göz önünde bulundurarak davranın. Üniversitemiz ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Şehrimizde Tıp Fakültesini ikinci bir üniversite olarak düşünüyorum. Bizler de sizlerin burada iyi bir eğitim öğretim görmeniz adına üzerimize düşen hangi görev varsa yapmaya hazırız. Sizin her zaman yanındayız. Eğitim ve öğretim hayatınızı kolaylaştırmak adına elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.

Tören açılış konuşmalarının ardından, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından 90 doktor adayına beyaz gömleklerinin giydirilmesiyle sona erdi.

Törene, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şükrü Şentürk, Prof. Dr. Halis Aydemir, Prof. Dr. Kaan Erarslan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaynak; Kütahya Belediyesi

  • Yorumla

ANKET

Battı - Çıktı Projesinden Memnunmusunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz