Özel Kütahya Hastanesi Lansmanı Yapıldı

Özel Kütahya Hastanesi Lansmanı Yapıldı

Tavşanlı’da Fuhuş Operasyonunda 21 Kişi Gözaltına Alındı

Tavşanlı’da Fuhuş Operasyonunda 21 Kişi Gözaltına Alındı

KütahyaSpor’dan Olağan Genel Kurul İlanı

KütahyaSpor’dan Olağan Genel Kurul İlanı

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Vefatının 743. Yılında Mevlana Anıldı

Vefatının 743. Yılında Mevlana Anıldı

Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday
  • Ana Sayfa » Kütahya
  • 22 Aralık 2016 - 18:20:07
Kütahya Yaratıcı Şehirler Arasına Girmeye Aday

Çininin Başkenti Kütahya, çini sanatıyla dünyaya açılacak. Proje kapsamında 2017 yılında başvurusu yayınlanacak olan, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olmak amacıyla fizibilite çalışması ve bu çalışma neticesinde de başvuru projesi hazırlanması planlanmaktadır. Söz konusu projeyle Kütahya’nın çini alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olması hedeflenmektedir. Başvuru sahibi kurum olan Kütahya Belediyesi Başkanlığı’nın projesi içerisinde, UNESCO […]

Çininin Başkenti Kütahya, çini sanatıyla dünyaya açılacak.
Proje kapsamında 2017 yılında başvurusu yayınlanacak olan, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olmak amacıyla fizibilite çalışması ve bu çalışma neticesinde de başvuru projesi hazırlanması planlanmaktadır. Söz konusu projeyle Kütahya’nın çini alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olması hedeflenmektedir.

Başvuru sahibi kurum olan Kütahya Belediyesi Başkanlığı’nın projesi içerisinde, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na yapılacak olan başvuruyla eş zamanlı olarak Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Kütahya’daki çini sektöründeki markalaşma ve katma değer üretimi husularındaki farkındalığı harekete geçirmek için uygulanması planlanan Kütahya Çini Güdümlü Projesi bulunuyor.
Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı ile Kütahya’da Dünyaya Açılan Kapı Projesi DFD sözleşme imza töreninde konuşan Saraçoğlu; “2017 yılında başvurusu yayınlanacak olan bu projeye yapacağımız başvuru neticesinde artık şehrimiz dünyaya mal olacak. Zaten bir kültür hazinesi olan şehrimizin dünyaya da açılması büyük önem arz ediyor. Bizler de bu açıdan bakarak bu proje için yapılması gerekenleri yapmak adına harekete geçtik.

Kütahyamızda yaklaşık 6 bin 7 bin civarı çini sanatıyla uğraşan ustalarımız var. Yaptıkları eserler dünyanın değişik yerlerinde bulunuyor. Biz bu açıdan dünyanın en iyi şehri olmayı hak ediyoruz. Şehrimiz tarihiyle, güzelliğiyle, sanatçıları ve bırtaktığı eserlerle bunu çoktan hak ediyor. Ve biz hak ettiğimiz bu özel mirası Yaratıcı Şehirler Ağı’na katılarak tescilleyeceğiz. Bu sayede şehrimizi dünyaya tanıtıp yaptığımız sanatın kalitesini göstermiş olacağız. Halihazırda Yaratıcı Şehirler Ağı’nın 69 üyesi bulunuyor. Ve biz de 70.olacağız inşallah.

Bu proje için birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarıma, Zafer Kalkınma Ajansına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Projenin olumlu geçmesini temenni ediyor Kütahya’mıza hayırlı olmasını istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak;Kütahya Belediyesi

  • Yorumla

ANKET

Battı - Çıktı Projesinden Memnunmusunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz